Kiralama Sözleşmesi - DressIstanbul

Kiralama Sözleşmesi

DRESSİSTANBUL KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

1- TARAFLAR
İş bu  elbise, çanta, aksesuar Kiralama Sözleşmesi (“Sözleşme”) aşağıdaki taraflar arasında imza edilmiştir.
Dressistanbul hizmetini kullanacak olan “Kiralayan”, kiraya veren “Dressistanbul” olarak anılacaktır.

2-KULLANIM SÜRESİ VE YERİ

İş bu Sözleşme ile ürün, Kiralayan tarafından;Mağazalarımızın olduğu şehirler için (İstanbul, Ankara ve Eskişehir) 4 gün, diğer tüm şehirler için 6 süre ile etkinliğinde kullanılacaktır. Bu süreye kargoda geçen zaman dahildir. KİRALAYAN, ürünü en geç Kira Bitiş tarihinde DRESSİSTANBUL’a teslim etmekle yükümlüdür. Teslim etmemesi durumundan günlük kira bedelini DRESSİSTANBUL'a ödemekle yükümlüdür. 

3- ÖDEME ve İADE ŞARTLARI

İş bu Sözleşme'nin konusunu oluşturan Ürünün iş bu Sözleşme'de belirtilen şartlar dahilinde
kiralanması karşılığında ÜRÜNÜ KİRALAYAN, DRESSİSTANBUL'a elbisenin kira bedelini peşinen ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.  
Rezervasyonu ödemesi alındıktan sonra yapılan bir ürünün,  yalnızca 24 saatlik cayma hakkı süresi içerisinde para iadesi yapılır. 24 saati geçen iptal durumlarında para iadesi yapılmaz. 6 ay içerisinde tekrar kullanım hakkı vardır. 

4- CEZAİ ŞART VE YAPTIRIMLAR

Kiralanan ürün, tadilatı yapılamayacak şekilde hasar görmüş ise, ürünün 2 kiralama bedelini ödemekle yükümlüdür. 
Ürünü Kiralayan, kiraladığı ürünü iade etmesi gereken tarihten sonra teslim etmediği her gün için önceden bedeli hesaplanmış günlük kiralama bedelini ödemekle yükümlüdür. Ürün teslimatı yapılamadığı takdirde kiralayan, ürünün satış bedelinin tamamını ödemekle yükümlüdür.

5- TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

DRESSİSTANBUL, Kiralayana ürünü kullanacağı tarihten 1 gün önce teslim etmekle yükümlüdür. DRESSİSTANBUL Ürünün teslim edilememesi durumunda bedel gözetmeksizin farklı bir ürününün teminini yapmayı kabul ve taahüt eder. 
DRESSİSTANBUL, kargo şirketinin ürünü zamanında teslim edememesinden sorumlu tutulamaz. Takip numarası Kiralayan ile paylaşılan durumda KİRALAYAN, ürünü takip etmekle yükümlüdür. 
KİRALAYAN ürünü teslim aldıktan sonra, ürüne zarar verebilecek tadilatlar yapamaz tadilat için bigi vermekle yükümlüdür. 

6- TEBLİGAT ADRESLERİ

Taraflar, iş bu Sözleşme'nin üyelik bilgilerinde belirtilen adreslerinin yasal tebligat adresleri olduğunu ve bu adreslere yapılacak tebligatların, geçerli olacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

7-UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ VE YETKİLİ MAHKEME

Taraflar, iş bu Sözleşme'nin uygulanmasında Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının uygulanacağını ve Sözleşme'den doğan uyuşmazlıklarda İstanbul (Merkez) Mahkemeleri ve İcra Daireleri'nin yetkili olacağını ve her türlü ihtilafta Taraflar'ın defter ve kayıtlarının kesin delil olarak kabul edileceğini kabul ve beyan ederler.

 

İlk sen haberdar ol!

Mağazamıza eklenen ürünlerden ve indirim fırsatlarından haberdar olmak için e-posta listemize abone ol!

oti